Cesta do Prahy

Díky své poloze v srdci Evropy je Praha snadno dostupná ze všech větších evropských letišť. Letiště Václava Havla tak patří mezi nejrušnější ve střední Evropě; nabízí okolo 130 přímých spojů pro Evropu, Asii, Afriku a severní Ameriku.
 

Veřejná doprava

Praha má jeden z nejvyspělejších systémů veřejné hromadné dopravy v Evropě. Metro, tramvaje a autobusy využívají dvě třetiny Pražanů. Od roku 2018 je možné využívat mobilní aplicaci PID Lítačka, která pro vás najde nejvhodnější spojení a současně nabídne správnou cenu jízdného.
 

Z letiště do místa konání kongresu

Spojení z letiště do místa konání kongresu:

Doporučujeme využít linku autobusu č. 119 do stanice Nádraží Veleslavín, kde je třeba přestoupit na metro (linka A - směr Depo Hostivař) a následně jet do stanice Staroměstská.
Doba cesty: 31 minut, cena jízdenky: 40 Kč. Jízdenky je možné zakoupit:
  • V informačních centrech, vybraných trafikách a prodejních automatech ve vestibulech stanic metra
  • v tramvajích (s užitím bezkontaktních platebních karet) a autobusech (s přirážkou u řidiče)
  • ve vybraných trafikách
  • v mobilní aplikaci PID Lítačka
Pro vyhledání spojení ze zastávky hromadné dopravy v místě plánovaného ubytování je možné využít např. informační systém Dopravního podniku hlavního města Prahy.
 
TAXI
Cena jízdy z Letiště Václava Havla do centra se může pohybovat okolo 600 Kč podle aktuálního provozu ve městě.

Z Hlavního nádraží

Doporučujeme využít veřejnou hromadnou dopravu. Z Hlavního nádraží jeďte metrem (linka C) do stanice Muzeum, kde je třeba přestoupit na linku A a pokračovat do zastávky Staroměstská. Cesta zabere okolo 10 minut s užitím jízdenky v ceně 30 Kč (po označení je jízdenka platná 30 minut). 
Pokud byste si chtěli udělat příjemnou procházku v centru Prahy, bude Vám cesta trvat okolo 25 minut.